Textures (2017) Merijn Bisschops
In Textures combineert de Tilburgse componist/ fotograaf Merijn Bisschops nieuwe muziek voor strijktrio met projecties van abstracte landschapsfotografie. De oorsprong van Textures ligt in IJsland, waar Bisschops op uitnodiging van Fljótstunga Artist in Residency verbleef om foto’s te maken en om inspiratie op te doen voor de muziek. Met ogenschijnlijke eenvoud heeft hij natuurlijke vormen, kleuren en texturen van het landschap vastgelegd, en demonstreert daarmee een scherp oog voor beeldcompositie en detail. De muziek die Bisschops componeerde bij de foto’s is zowel sereen als overweldigend. Haarfijn in elkaar grijpende klanktexturen en lagen van minimalistische ritmiek vertolken de oerkrachten die het landschap hebben gevormd en de breekbaarheid ervan. Merijn Bisschops: ‘De rauwe ongereptheid van IJsland heeft een sterke aantrekkingskracht op mensen. De foto’s die ik heb gemaakt stellen mij in staat het landschap te vertalen naar klank, waardoor ik het publiek laat kennismaken met muziek als een geomorfologische ervaring. Maar ik voeg ook mijn persoonlijke beleving van het landschap aan de beelden toe: de natuurlijke rust en overweldiging wil ik het publiek ook laten ervaren.’ Merijn Bisschops Audiovisueel kunstenaar Merijn Bisschops (1981) verbindt uiteenlopende kunstvormen in zijn werk. Hij initieert interdisciplinaire voorstellingen en maakt composities, fotografie, soundtracks en videokunst in opdracht van ensembles en festivals of in samenwerking met andere kunstenaars. Zijn werk werd onder andere uitgevoerd en vertoond bij Theaterfestival Boulevard, November Music, EYE filmmuseum, Van Abbemuseum, Museum Beeld en Geluid (NL), 48th Dimitria Festival (GR), Procembalo (Italië), NCTU Arts Centre (TW), SE Center for Photography en festival Cinesonika (US).Prisma StrijktrioPrisma staat garant voor 7 eeuwen strijktriomuziek op het scherp van de snede. Virtuoos, hartstochtelijk en stijlbewust combineren violiste Janneke van Prooijen, altvioliste Elisabeth Smalt en cellist Michiel Weidner de hechtheid van een strijkkwartet met de flair van drie gelouterde musici die elkaar feilloos aanvoelen. Sinds de oprichting in 2002 ontmoet Prisma groot enthousiasme bij een breed publiek. Het trio was te horen op talloze Nederlandse podia en festivals zoals het Grachtenfestival, KlankKleurFestival, Rijksmuseum, Concertgebouw, De Doelen en op radio en tv.
Please note: starting next edition, Wonderfeel will no longer take place at Schaep en Burgh, but at Landgoed Groeneveld in Baarn. See our contact page for the address.
What is the price of a ticket?
Prices for 2025
What do the different stages entail?
At Wonderfeel we have the following stages: Het Veld, Het Bos, Het Nest, De Stek, De Boekenbar and Het Dorp. You can find an overview of all stages here.
Is there kids’ programming?
Yes, on every festival day there is a program for kids, check out our Kids page for more information. And: entrance is free for children and youth up to 18 years! They do need an entrance ticket, which you can order through the ticketshop.